top
logo

Bayi Girişi
AKOS Kuyum CRM


AKOS KUYUM CRM

Kuyumculuk Sektöründe
Tüm Bilgi İşlem İhtiyacı
Tek Yazılım Paketinde

 • Satin Alma
 • Merkez Stok
 • Ürün Kataloglama
 • Barkod, Sertifika Basimi
 • Magaza Stoklari
 • Magazalarda Sicak Satis
 • Kartlı Müşteri Sadakat Sistemi
 • Raporlama Analiz
 • 3D Fiyat, Kur Görüntüleme
 • RfID Uzaktan Stok Sayımı
 • E-Ticaret
 • Çağrı Merkezi

Satın Alma
Tüm satın alma süreçlerinizi takip eder. Ürün gramını doğrudan teraziden okur. Gram, işçilik, cari hesap takibi yapar.


Ürün Kataloglama
Ürün Fotoğraflama, Modelleme, Barkod ve Sertifika Basımı.

 

Mağazalarda Sıcak Satış
Tezgahtar Modülü ile Barkodlu Ürün Satışı, Bilezik Satışı, Döviz, Ziynet Satışı, Hurda Alışı, İade Alışı, Ödeme Seçenekleri, Kredi Kartına Taksitli Satış, Vade Farkı ve Geri Dönüş Hesaplama, Bakiye Takibi işlemlerini yapar. Elektronik Teraziden gram bilgisini okur. Barkodu okutulan ürünün resmini ve fiyatını müşteri göster- gesinden gösterir.

İstenirse satılan ürünleri, verilen fiyatları, yapılan indirimleri ve ödeme seçeneklerini müşteri göstergesinden gösterir. Tezgahtar, müşterinin eski alışverişlerini ve puan durumunu görebilir. El terminali ile tezgaha bağımlı olmadan mobil satış yapılır. Kasa Modülü ile müşteriden tahsilat işlemleri yapılır, satılan ürünlerin Barkod ve Terazi kontrolleri yapılır, Satış Sertifikası, Gider Pusulası ve Fatura Basımı yapılır.
Muhasebe
Tedarikçi, Tezgahtar, Müşteri ve Mağazaların cari hesap- larını takip eder. Bilanço ile gerçek kar zarar takibi yapar, mağazalardaki Sıcak Satış verilerini doğrudan stok ve bilançoya yansıtır.
. Kartlı Müşteri Sadakat Sistemi
Müşterilere Sadakat Kartları verilir, mağazalardaki Sıcak Satış modülünde satış, kart barkodu kullanılarak doğrudan müşteri ismine yapılır. Satış karı veya satış rakamı üzerinden müşteriye puan verir. Müşteriye özel kampanyalar düzenler. Özel günlerde, müşteri ismine özel SMS gönderir. Satış işleminin onaylanmasıyla, müşteri henüz mağazada iken, yapılan işlemle kazandığı puanı SMS olarak alır
Raporlama Analiz
Mağaza ve Tezgahtar bazlı satış performans ve karlılık analizleri, detaylı mevcut durum ve gelecek öngörü analizleri yapabilir. Stokta uzun süreli bekleyen ürünler için özel indirimler tanımlayabilir. Belirli periyotlarda, istenilen raporların otomatik olarak SMS veya E-Posta ile gönderilmesi ile siz tatildeyken bile satış, karlılık durumunu öğrenebilirsiniz.

 

6,0,29,0"> 3D Fiyat, Kur Görüntüleme
Veritabanından kur ve fiyat bilgilerini okur. Okunan değerleri gerçek zamanlı olarak 3D animasyon haline getirir, LCD ekranda gösterir.
Detaylı bilgi için tıklayın
.
E-Ticaret
Ürün kataloglaması yapılırken İnternet üzerinden satılması istenen ürünler seçilir. Ek bir işleme ihtiyaç duyulmadan ilgili ürün E-Ticaret altyapısı ile internet üzerinden satılmaya başlanır. İnternet üzerinden satışta, ürün kategorisi veya ürün bazlı özel indirimler tanımlanabilir. İnternetten satılan ürün anında mağaza stoğundan düştüğü gibi, mağazalarda satılan ürünler de E-Ticaret stoğundan düşer
RfId Uzaktan Stok Sayımı
Ürünler üzerine RfId etiketler yerleştirilir. Tek bir personel, El Terminali ile mağazayı dolaşarak stok sayımı yapar. İstenirse RfId etiketler üzerine firma logonuz ve Barkod basılabilir. Ürün satıldıktan sonra RfId etiketler yeni bir ürüne takılıp tekrar kullanılabilir.

Çağrı Merkezi
Müşteri aramalarını ve şikâyetlerini takip eder. Müşteri şikayet ve talepleri için iş emri oluşturur. Aktif iş emirlerini tek ekrandan takip eder, ilgili birimlere iletir ve sonuçlandırır.

Dokunmatik Ekranlı Kiosk
Müşterileriniz, mağazanızda bulunan ürünleri; ürün türü, fiyat aralığı, cinsiyet gibi parametrelerle sorgulayabilir. Ürün fotoğraflarını ve bilgilerini görebilir.
 

bottom